Sieci komputerowe to zbiory połączeń pomiędzy komputerami. Tworzone są one w celu przesyłania informacji między komputerami. Umożliwiają udostępnianie sobie wzajemnie zasobów i wykorzystywanie określonych urządzeń. W celu zsynchronizowania sieci komputerowych nasza firma instaluje specjalne karty sieciowe, korzystające z identycznych protokołów transmisji danych.

Sieci komputerowe tworzone są w trzech konfiguracjach:

  • sieć LAN (Local Area Network) – typ sieci komputerowej, która obejmuje mały obszar. Najczęściej wykorzystywana jest w firmach i biurach, a także na osiedlach. Połączenie kierowane jest za pomocą kabli lub bezprzewodowych transmiterów. Na sieć LAN składają się wszystkie komputery w konkretnej lokalizacji.
  • sieć MAN (Metropolitan Area Network) – sieć komputerowa o szerszym zasięgu aniżeli LAN. Łączy komputery na terenie miasta. Opiera ona swoje działanie na połączeniach światłowodowych, które łączą poszczególne sieci LAN.
  • sieć WAN (Wide Area Network) – sieć o najszerszym spectrum działania. Umożliwia podłączenie komputerów nawet w trudno dostępnych lokalizacjach. Z powodzeniem może pośredniczyć w wymianie informacji pomiędzy kontynentami.

Nasza firma usprawnia, więc komunikację międzyludzką tworząc liczne połączenia internetowe, głównie na terenie Bielska-Białej. Zajmujemy się tworzeniem nowoczesnych sieci internetowych, konfiguracją routerów, tworzeniem okablowań informatycznych i telekomunikacyjnych, a także modernizacją i rozbudową istniejących już sieci teleinformatycznych.

 

Sieci komputerowe

Updated on 2015-12-01T10:06:57+01:00, by instalveladmin.